KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Göksun Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu (UBYO)

Göksun Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Bankacılık ve Finans Bölümü Göksun İlçesindeki Liselerde Kariyer Günleri ve Tanıtım Etkinlikleri Düzenledi. -12.07.2019

Bölgedeki tek 4 yıllık Bankacılık ve Finans Bölümünün yer aldığı KSÜ Göksun Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, 25-26 Haziran 2019 tarihlerinde Göksun ilçesindeki liselerde kariyer günleri ve tanıtım etkinlikleri düzenledi.

Bu kapsamda Göksun Fen Lisesi, Göksun Anadolu Lisesi, Göksun Şehitler Anadolu Lisesi, Göksun Anadolu İmam Hatip Lisesi, Göksun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Göksun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Kanlıkavak Çok Programlı Anadolu Lisesi, Kızılcık Çok Programlı Anadolu Lisesi, Ericek Çok Programlı Anadolu Lisesi, Çardak Çok Programlı Anadolu Lisesi ziyaret edildi.

Bu ziyaretlerde okul idarecilerimize, rehber öğretmenlerimize ve öğretmenlerimize Göksun Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Bankacılık ve Finans Bölümünü tercih edecek öğrencilerde aranan özellikler, eğitim programının içeriği ve bölüm mezunlarının çalışma imkanlarına ilişkin bilgi aktarılırken, öğrencilerin kariyer planlamalarına yardımcı olmak amacıyla üniversite kültürü, imkanları, öğrenci yaşamı, okulun fiziki yapısı ve sosyal etkinlik alanları vb. konularda da sunum gerçekleştirildi.

KSÜ Bankacılık ve Finans dört yıllık lisans programını Göksun ilçesine doğrudan tanıtma imkanı sunan bu ziyaretlerimizde, ilerdeki yıllarda öğrenci kabul etmesi planlanan “Halkla ilişkiler ve Reklamcılık” ile “Medya ve İletişim” bölümlerimiz hakkında da bilgi verildi.