KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Göksun Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu (UBYO)

Göksun’da ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ Konferansı Gerçekleştirildi-17.07.2019

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Göksun Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Göksun Kaymakamlığı ve Göksun Belediye Başkanlığı işbirliğinde Göksun Arslanbey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” konulu konferans gerçekleştirildi.

15 Temmuz Etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen konferansa Göksun Kaymakamı Ejder Demir, Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, KSÜ Göksun Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Ali Haluk Pınar, yüksekokul akademik ve idari personeli ile kamu kurumlarının yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

Konferansın açılış konuşmasını Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Ali Haluk Pınar yaptı. Yüksekokul Müdürü Pınar, konferansın gerçekleştirilmesindeki katkılarından dolayı KSÜ Rektörlüğüne, Göksun Kaymakamlığına ve Göksun Belediye Başkanlığına teşekkür ederek KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can’ın 15 Temmuz mesajını konuklara iletti.

Açılış konuşmasının ardından KSÜ Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Bölümü Öğr. Gör. Ahmet Özkarcı “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” konulu konferans sunumunu gerçekleştirdi. 15 Temmuz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi de minnetle anarak konuşmasına başlayan Öğr. Gör. Ahmet Özkarcı, yakın tarihimizde gerçekleşen darbeler ve ülkemize vermiş olduğu zararlar hakkında bilgi verdi. Özkarcı, konuşmasında Batı dünyasının Müslüman Türk dünyasına karşı hep emperyalist sömürgeci projeler ürettiğini, 15 Temmuz gecesi de Fetöcü hainlerin, batılı güçlerin desteğiyle bir darbe girişimi yaparak Türkiye’mizi yıkmaya çalıştığını belirtti. Öğr. Gör. Ahmet Özkarcı, Fetöcü hainler ve arkasındaki güçlerin bir şeyi hesap edemediklerini, 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türk milletinin sokaklara, meydanlara inerek hainleri yenmesini bildiğini ve 15 Temmuz gecesinin, bir gecede tekrar Kurtuluş Savaşı kazandığımız bir gece olduğunu ifade etti.

Program, Göksun Kaymakamı Ejder Demir’in Öğr. Gör. Ahmet Özkarcı’ya konferans sunumu için teşekkür belgesi vermesiyle sona erdi.