KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Göksun Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu (UBYO)

KSÜ Kariyer ve Girişimcilik Merkezinden, Cumhurbaşkanliği İnsan Kaynaklari Ofisi Yetenek Kapısı Platformu Hakkinda Bilgilendirme.-12.02.2020

http://www.ksu.edu.tr/default.aspx?DId=44626KSÜ KARİYER VE GİRİŞİMCİLİK MERKEZİNDEN, CUMHURBAŞKANLIĞI İNSAN KAYNAKLARI OFİSİ YETENEK KAPISI ( YETENEK HER YERDE ) PLATFORMU HAKKINDA BİLGİLENDİRME


Değerli KSÜ Öğrencisi/Mezunu;


Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisinin uygulamaya koyduğu Yetenek Kapısı (Yetenek Her Yerde) Platformu hakkında kısa bilgiyi ve bölgesel kariyer fuarları kapsamında nasıl kullanılacağını sizler ile paylaşmak istiyoruz.

Yetenek Kapısı, öğrencilerimizin/mezunlarımızın ve işverenlerin zamandan ve mekândan bağımsız bir şekilde, sürekli olarak iletişimde kalabilmelerini sağlamayı amaçlayan bir platformdur. Öğrencilerimiz ve mezunlarımız, Yetenek Kapısında profil oluşturarak, kariyer ağlarına adım atabilecek, kariyer fuarları, etkinlikler ve eğitimleri inceleyebileceklerdir.  Bunun yanında Yetenek Kapısı işverenler için de doğru ve hızlı insan kaynağına ulaşmayı kolaylaştıracaktır. Yetenek Kapısı sistemine kayıt olmanız bu açıdan son derece önem taşımaktadır.

Yetenek Kapısı platformu bölgesel kariyer fuarlarında da aktif olarak kullanılacaktır. Tüm fuarlar sisteme eklenecek, katılım gösterecek öğrencilerin buraya önceden kaydolması istenecek ve kendilerine gönderilen QR kodu fuar alanı girişinde okutularak giriş sağlanacaktır. Üniversitemizin paydaşı olduğu ve 20-21 Nisan 2020 tarihlerinde Gaziantep Üniversitesi Mavera Kongre ve Sanat Merkezinde gerçekleştirilecek olan İpekyolu Kariyer Fuarı’na (İKAF 2020) katılım sağlayabilmek için öğrencilerimizin bu sisteme kayıt olmaları ve QR kodu almaları gerekmektedir. Fuar alanına giriş bu QR kodları okutularak yapılacaktır.

Ayrıca katılımcı firmaların kariyer fuarı kapsamında düzenleyecekleri bilgilendirme oturumları, mülakatlar örnek olay vb. çalışmaları bu platform üzerinden öğrenciler ile paylaşılacaktır. Bu sayede öğrencilerimiz/mezunlarımız etkinlikleri önceden inceleme, kendi bölüm ve niteliklerine uygun etkinlikleri seçme ve katılma imkânı bulacaklardır. Bu sistem aynı zamanda firmalar için de örnek olay mülakat vb. çalışmalar ile istihdam edecekleri kişileri seçmeye yönelik yaptıkları çalışmalara uygun adayları davet etme olanağı sağlayacaktır. Böylece fuar süresinin daha etkin kullanılması ve fuar kapsamında düzenlenecek kariyer etkinliklerinden beklenilen faydanın elde edilmesi mümkün hale gelecektir. 


İPEKYOLU KARİYER FUARI - İKAF20 (Erişim için lütfen tıklayınız.)