KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Göksun Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu (UBYO)

Göksun Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunda İş Hayatında Kadın Konulu Panel Gerçekleştirildi-14.03.2020

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Göksun Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Arslanbey Konferans Salonunda İş Hayatında Kadın Konulu Panel Gerçekleştirildi.

Göksun Kaymakamı Ejder Demir, Göksun Cumhuriyet Başsavcısı Merve Deniz, KSÜ İç Denetçisi Eshabil Karabıyık ve Göksun Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ali Haluk Pınar, Bankacılık ve Finans Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Gülferah Ertürkmen, öğretim üyeleri ve öğrencilerin katıldığı panel büyük ilgi gördü.

Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Ali Haluk Pınar’ın, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününün anlam ve önemini ifade eden ve etkinliğe emeği geçen herkese ve bütün katılımcılara teşekkürlerini sunduğu kısa selamlama konuşmasının ardından panele geçildi.

Panelde KSÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Burcu Erşahan, kadın akademisyenlerimizin akademik hayattaki önemli rollerine ve başarılarına değinirken, Emekli Banka Müdürü Fehime Dokumacı gençlerin yeteneklerini esas alan bir meslek tercihi yapmalarının önemini vurguladı. Hukuk Müşaviri Avukat Çiğdem Kekeç konuşmasında gençleri mobbing konusunda bilinçlendirmeyi öne çıkarırken, AHG Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Fatma Gemci ise başarılı kadın girişimcilerin sahip oldukları özellikler ve gençlerin başarılı bir girişimci olmaları için neler yapmaları gerektiği konularında bilgi aktarımında bulundu.

Panelin ardından konuşmacılara günün anısına plaket sunumu gerçekleştirildi. Daha sonra Yüksekokul Müdürlüğünde konuşmacılar ile ilçe protokolü ve öğretim üyeleri arasında karşılıklı bilgi alışverişinde bulunularak, Göksun’da kadınlar için birlikte gerçekleştirilebilecek projeler üzerine planlama yapıldı.